Україна отримала тільки тимчасову знижку на газ, — Батрин

Україна втратила можливість повернутися до ціни на газ, яка була визначена на початку цього року. Про це розповів Радник з політико-правових питань Станістав Батрин в ефірі UKRLIFE.TV.

«Жодна офіційна посадова особа з боку України, не повідомила по якій ціні борг України буде сплачено. Буде дуже неприємна несподіванка, якщо борг 1,65 млрд., який ми накопичили за цей рік, ми будемо сплачувати за ціною 385 доларів, або більше. Це нівелює можливість повернутися до позиції, яка існувала на початку цього року. Тоді російська сторона, письмово визнала, що ринкова ціна між Україною і Росією 268 доларів. Україна завжди апелювала до цієї домовленості. Ми в рамках перемовин вийшли на ціну у 330 доларів, потім російська сторона заявила, що вона буде працювати тільки по ціні 385 доларів і вона буде оформлена у вигляді знижки, а не доповнення до контракту.

Сьогодні, ми дійсно маємо по результатах певне доповнення до контракту, але нажаль, ціна газу, який буде поставлятися в Україну не регламентується самостійними суб’єктами господарювання, вона регламентується винятково вольовим рішенням уряду Російської Федерації, який в черговий раз відстояв позицію, що він робить нам знижку до березня 2015 року», — зауважив Батрин.

Окрім цього Батрин зазначив, що Україна мала за аргумент у газових перемовинах звіт про збитки від окупації Криму, проте не скористалася цим.

ukrlife.tv

Добавить комментарий