Радикальна партія на Луганщині вимагає від СБУ припинити антиукраїнські дії Опоблоку

В.о. керівника Луганської територіальної організації РПЛ Ганна Руденко та заступник Сєвєродонецького міського голови, депутат міськради від Радикальної партії Олега Ляшка Григорій Пригеба звернулися до управління СБУ в Луганській області з вимогою припинити антидержавницькі дії. Приводом для звернення стали дії політсили «Опозиційний блок», спрямовані на розхитування соціально-політичної ситуації в місті та регіоні. Вже близько тижня з палаток цієї політичної партії розповсюджуються агітаційні матеріали та збираються підписи проти «фальсифікації історії», з вимогою «зупинити наступ нацизму в Україні», «забезпечити право розмовляти та слухати на рідній (російській – ред.) мові» та інші заклики, що є відлунням прокремлівських пропагандистських ЗМІ. Такі месседжі дуже добре знайомі луганчанам з сепаратистських мітингів. Втім, конкретних прикладів-фактів «пригнічування» чи «заборони» російської мови, міфічного «нацизму», переписуваня історії тощо не називається.

Луганські радикали проводять паралелі між цьогорічними гаслами в листівках Опоблоку та тими, що лунали під час «Антифашистського маршу», який проводила у травні 2013-го року Партія регіонів в Луганську. Конкретної мети та завдань цієї акції «біло-голубі» не позначили. Втім, за рознарядкою провласних на той час «біло-блакитних» було зігнано відстоювати міфічні гасла більше п’ятнадцяти тисяч бюджетників. Пропагандистський безглуздий мітинг 2013-го року, на думку луганських радикалів, був ідеологічною передумовою до сумнозвісних подій «руської весни» в Луганську та на Донбасі в 2014 році. В своєму зверненні ляшківці висловлюють побоювання, що нинішня активізація «Опозиційного блоку» може мати подібні наслідки.

«Ми всі добре пам’ятаємо, як в травні 2013 року «регіонали» зігнали людей на багатотисячний мітинг «проти фашизму» в Луганську. Які фашисти? Тоді ж вони виступали з гаслами підтримки російської мови. Її ніхто не пригнічував. Ніколи в Луганську не забороняли спілкуватися жодною мовою. Всі знають, що вже за півроку ці заклики використовувалися на мітингах «антимайдану», який згодом став основою для сепаратистських шабашів в Україні. Від наслідків таких дій країна не може оговтатися й досі. Та й зараз колишні регіонали, а нині«опоблоківці» починають піднімати голову. В їх нинішніх діях відчувається рука Кремля, який хоче розхитати ситуацію в країні. Ми не можемо допустити повтору тих подій. Тому у своєму зверненні ми вимагаємо від Служби безпеки України вжити дієві заходи для запобігання антидержавницьких дій та розпалювання ворожнечі у суспільстві на мовному та національному ґрунті з боку представників політичної партії Опозиційний блок та притягнути до відповідальності їх організаторів на місцевому рівні», — каже Григорій Пригеба

Добавить комментарий