НБУ офіційно підтвердив — ПОРОШЕНКО немає ліцензії на операції з інвестування за кордон

Національний Банк України підтвердив офіційно, що президент України Петро Порошенко не отримував необхідної відповідної ліцензії на операції з інвестування за кордон, здійснені ним.

Про це йдеться у відповіді НБУ на депутатське звернення Ігоря Луценка.

Народний депутат Луценко нагадує, що відповідно до постанови правління Нацбанку України «Про затвердження Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон», для здійснення всіх видів інвестицій (незалежно від термінів та сум) резидент в обов’язковому порядку повинен завчасно отримати ліцензію.

 

Інвестуючи в офшорні компанії навіть невеликі кошти, громадянин Петро Порошенко мав би попередньо отримати відповідний дозвіл НБУ — ліцензію.

Доцільність такої законодавчої норми викликає запитання. Однак президент України, як ніхто інший, мусить поважати й виконувати закон, хоч би якою дискусійною була його доцільність.

Виникнення нових доказів порушення Законів України також прокоментував лідер радикальної партії Олег ЛЯШКО у своєму Facebook : « Радикальна партія наступного пленарного тижня продовжуватиме блокування парламентської трибуни з вимогою розслідувати корупцію найвищих посадовців — Президента Порошенка, голови Нацбанку Гонтарєвої, міністра фінансів Данилюка, заст секретаря РНБО Гладковського, народного депутата Кононенка. Усі ці персонажі ховають свої статки в офшорних помийках, щоб не платити податки в Україні»

Нагадаємо, дані про кошти українського походження, які осіли в офшорах, згідно з приблизними міжнародними оцінками, коливаються від 117 млрд дол (Global Financial Integrity) до 167 млрд (Tax Justice Network). В еквіваленті це становить 1,5-2 річні ВВП України.

Добавить комментарий