Мешканцям у зоні АТО не вистачає заспокійливих засобів і ліків для серця — дослідження

На сьогодні проблема відсутності медикаментів є найбільш гострою та актуальною для мешканців населених пунктів, розташованих у зоні бойових дій на Донбасі. Особливо гостро відчувається нестача ліків для серцево-судинної системи, заспокійливих засобів і препаратів для тиску. Про це під час презентації гуманітарної карти потреб і ситуації у Донецькій і Луганській областях зазначила виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Наталія Харченко, передає кореспондент УНН.

Вона представила результати дослідження, проведеного КМІСом упродовж місяця у містах, де ще тривають або тільки- но завершилися бойові дії.

«Кожен другий опитаний відзначав, що у їх сім’ї або у місті не вистачає необхідних медикаментів. Навіть ар наявності ліків певної групи, проблеми виникають через дороговизну, звуження асортименту і відсутність конкретних найменувань», — розповіла Н.Харченко.

Вона поінформувала, що найбільше місцеві мещхшканці потребуть серцевих препаратів (33%) і заспокійливих засобів (16%), а також ліків від тиску (14%).

Також 6% опитаних заявили, що їм не вистачає антивірусних препаратів і жаропонижаючих засобів. Ще 5% респондентів поскаржитися на відсутність антибіотиків, інсуліну і протизапальних ліків.

Н.Харченко зазначила, що великим здивуванням стало те, що у ході дослідження з’ясувалося, що молоді люди віком до 30 років мають таку ж високу потребу у медикаментам, як і ті, кому за 60.

«Для нас це стало «сюрпризом». І ми розцінили цей факт, що всі молоді здорові та активні люди покинули Донбас і там залишилися майже лише вразливі категорії населення», — підсумувала вона.

Так Н.Харченко пояснила, що проблема з медикаментами у багатьох містах існує через закриття майже всіх аптек.

«До прикладу у Первомаську ще тиждень назад не працювала жодна із аптек», — додала вона.

Дане дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у період з 13 вересня по 15 жовтня. У ході дослідження було проведено телефонне опитування населення у 27 проблемних населених пунктах Донбасу. Також було проаналізовано аналітичні записки лікарів, фармацевтів, продавців, таксистів, ЗМІ та ін. у 14 окупованих містах східних регіонів.

УНН

 

Добавить комментарий