МЕР ЛИСИЧАНСЬКА ШИЛІН, ЧИ ГОЛОВА ЛУГАНСЬКОЇ ОДА ГАРБУЗ ЗДАВСЯ У ВОДЯНОМУ ПРОТИСТОЯННІ? ОПОБЛОКОВЦІ ВІДЖАЛИ У ОДА 2 МЛН. ГРН.

У водяному протистоянні Лисичанська місцева фракція «Оппоблоку» виморочила/віджала у Луганської обласної адміністрації (ЛОДА) 2 млн грн. бюджетних коштів (платників податків), і таку перемогу в Луганській ОДА-ВЦА називають «Завдяки зусиллям облдержадміністрації у Лисичанську відновлено водопостачання». Інакше, як тоді можна назвати упертість місцевої лисичанської фракції «Оппозиційного блоку» в небажанні виділення на погашення боргу 1 млн. грн. на позачерговій сессії 2 червня. «Немає коштів»- казав мер С.Шилін на сесії. А зараз міський голова  згодився ініціювати проведення позачергової сесії міськради 9 червня для виділення з бюджету 1 млн. грн. ЛЕО, але 08.06.2017р. на 11-00 на сайті Лисичанської міської ради відсутнє повідомлення про скликання позачергової сесії (і якщо сесія пройде 9 червня, це буде порушенням закону?). Також підприємство «Лисичанськводоканал» зобов’язалося щоденно перераховувати порядку 30-40 тис. грн ТОВ «ЛЕО», що взагалі буде дорівнюватися не більше 1,2 млн. грн., при  місячній заборгованності за поставлену електроенергію в 3,3 млн. грн. Чи буде розв’язана в такому випадку проблема боргу ЛЕО за єлектроенергію ЛКСП «Лисичанськводканалом» і водопостачання в місті Лисичанськ?

Для нормалізації ситуації у Лисичанську, де 30 тис. населення майже два тижні перебували без води, у середу 07.06.2017р. відбулася  вечірня нарада в Луганській облдержадміністрації. де прийняли низку важливих рішень, завдяки яким 08.06.2017р. о другій годині відновлено централізоване водопостачання у місті.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко, міській голова Лисичанська Сергій Шилін, директор КСП «Лисичанськводоканал» Євген Лисенко, представники ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», Департаменту житлово-комунального господарства, Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження.

Нагадаємо, що загальна сума боргу підприємством «Лисичанськводоканал» перед ТОВ «ЛЕО» за спожиту електроенергію складає 154 млн. грн., з них 24 млн. грн. – штрафні санкції. Тому на початку минулого тижня ТОВ «ЛЕО» відключило ряд об’єктів міського водоканалу від електропостачання, що призвело до зупинки централізованої подачі води до декількох районів Лисичанська.

«За підсумками наради в ОДА міський голова Сергій Шилін буде ініціювати проведення позачергової сесії міськради, яка відбудеться у п’ятницю, 9 червня. На ній депутати повинні будуть прийняти рішення щодо виділення 1 млн. грн. для погашення КСП «Лисичанськводоканал» частини заборгованості перед ТОВ «ЛЕО».

А підприємство «Лисичанськводоканал» зобов’язалося щоденно перераховувати порядку 30-40 тис. грн ТОВ «ЛЕО» з суми надходжень за сплату населенням послуг щодо водопостачання та водовідведення.

Також, як зазначив директор Департаменту ЖКГ Віталій Сурай, на минулому тижні регіональна комісія з питань ТЕБ і ЧС для врегулювання заборгованості за спожиту електроенергію узгодила тарифну різницю для КСП «Лисичанськводоканал» у сумі майже 13 млн. грн., що дозволить підприємству зменшити загальну заборгованість. Відповідний договір до ТОВ «ЛЕО» міська влада, згідно із зобов’язанням, повинна передати до п’ятниці.

Ще 2 млн. грн. буде виділено за ініціативи голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза з обласного бюджету для прискорення вирішення Лисичанською міською радою проблеми з погашення боргу КСП «Лисичанськводоканал» перед ТОВ «ЛЕО» і скорішого відновлення централізованого водопостачання жителям Лисичанська.

Також у подальшому робоча група буде надавати допомогу з мінімізації технічних витрат підприємства «Лисичанськводоканал» щодо зниження енергоємності об’єктів, налагодження економічного балансу, зменшення втрат у процесі водопостачання»- повідомляє Луганська ОДА.

Володимир ХАПЧУК, zaraz.info.

Добавить комментарий