ЛУГАНСЬКИМ ПОЛІЦЕЙСЬКИМ ДОБРОВІЛЬНО ЗДАВСЯ БОЙОВИК З БАТАЛЬЙОНУ «ХАН»

Головне управління Національної поліції в Луганській області повідомляє:

Понад двох місяців 36-річний житель Сєвєродонецька пробув у лавах незаконного збройного формування батальйону «Хан», куди він вступив у надії заробити. Розчарувавшись у фейковій республіці «ДНР», повернувся до рідного міста, після чого добровільно здався поліцейським.

Дізнавшись про програму повернення учасників незаконних збройних формувань, чоловік вирішив скористатися наданою йому законом можливістю приїхати до рідного міста та одразу ж явився з повинною до поліцейських.

Встановлено, що чоловік виїхав до м. Донецька та вступив до лав бойовиків, де йому обіцяли платити по 15 000 рублів на місяць. Новобранець був зарахований до батальйону «Хан», де озброївшись автоматом займався охороною місця дислокації підрозділу та слідкував за порядком. Розчарувавшись у молодій республіці колишній бойовик вирішив повернутись до мирного життя, та виїхав до рідного Сєвєродонецька, де добровільно здався поліцейським.

Попередньо, відносно правопорушника відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. Але у випадку, якщо в результаті проведеної перевірки підтвердиться його непричетність до скоєння злочинів, судом буде прийнято рішення про перекваліфікацію кримінального провадження за ч. 6 тієї ж статті, що дозволить офіційно звільнити його від кримінальної відповідальності.

Нагадуємо, що відповідно до ч. 6 ст. 260 і ч. 2 ст. 258-3 Кримінального кодексу України особи, які добровільно вийшли з незаконних збройних формувань і, будучи їх учасниками, не брали участі у скоєнні злочинів, звільняються від кримінальної відповідальності.

Добавить комментарий